Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] perlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek
: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

ZAPRAWA MURARSKA

zaprawa murarska

Zalety

 • Dobre właściwości termoizolacyjne
 • Materiał mrozo- i wodoodporny
 • Materiał paroprzepuszczalny
 • Materiał niepalny
 • Likwidacja mostków termicznych

Parametry techniczne

 • Ciężar: 300 - 500 kg/m³
 • Przewodzenie ciepła: 0,12 - 0,16 W/mK
 • Wytrzymałość: 5 MPa
 • Ognioodporność: A1 - niepalny

Perlitowa zaprawa murarska - co to?

Jest to ciepłochronny materiał budowlany, w którym piasek zastąpiono perlitem. Otrzymuje się w ten sposób produkt o wysokiej wytrzymałości mechanicznej (wytrzymałość na ściskanie >5MPa) oraz bardzo dobrych parametrach izolacji termicznej (0,12 - 0,16 W/mK).
Zaprawa ta jest ognioodporna (klasa A1), mrozo- i wodoodporna. Jest materiałem paroprzepuszczalnym - doskonale współdziała z perlitowymi tynkami, odprowadzając wilgoć ze ścian na zewnątrz budynku, jednocześnie chroniąc ciepło poprzez likwidację mostków termicznych.

Kiedy i dlaczego stosować?

Perlitową zaprawę murarską stosuje się tak samo, jak zwykłą zaprawę. Dodatek perlitu nadaje zaprawie dobrych właściwości ciepłochronnych, wciąż pozostawiąjąc ją paroprzepuszczalną, co uchroni ścianę od zawilgocenia.Stosowana „w parze” z tynkami perlitowymi, pozwala wyciągnąć wilgoć z murów na zewnątrz.
Błędem jest „oszczędność” na zaprawie murarskiej, która zniknie po dwóch sezonach grzewczych w wyższych kosztach ogrzania domu - a przecież dom budujemy na długie lata, lub nawet pokolenia.

mostki termiczne

Składniki zaprawy „1:1”

 • perlit - 125L
 • cement - 25kg
 • wapno hydratyzowane - 12kg
 • plastyfikator - 100ml

Wykonanie zaprawy

Materiały dodajemy w kolejności: woda - wapno hydratyzowane - cement - plastyfikator. Po wyrobieniu się tak przygotowanej mieszanki (około 2-3min), dodajemy perlit. Po dodaniu perlitu mieszamy nie dłużej niż 3 minuty.

Ilość wody potrzebna do zarobu to około 35-40 litrów, ale zalecamy zrobienie porcji „na próbę” dla oceny jak gęsta zaprawa potrzebna jest na dany rodzaj cegieł. Plastyfikator jest opcjonalny, można pominąć jeśli masa jest wystarczająco plastyczna.

Pytania, wskazówki?

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące wylewek perlito-betonowych, potrzebują Państwo wskazówek na temat ich wykonania, lub potrzebujecie Państwo kosztorysu lub oceny ilości potrzebnego materiału, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy

Firma Martsoni nie ponosi odpowiedizalności za materiały na bazie perlitu wykonane samodzielnie, ponieważ nie może nadzorować ich wykonania.
Dla pewności własności wyrobu polecamy gotowe produkty na bazie perlitu z serii ciepłochronnych materiałów budowlanych TERMIX.

Firma Martsoni nie ponosi odpowiedizalności za materiały na bazie perlitu wykonane samodzielnie, ponieważ nie może nadzorować ich wykonania.
Dla pewności własności wyrobu polecamy gotowe produkty na bazie perlitu z serii ciepłochronnych materiałów budowlanych TERMIX.

DO GÓRY

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.